02/16/2018

Finasowanie zakupu auta pożyczką samochodową FAQ , czyli najczęstsze pytania i odpowiedzi.

Wiosna, od marca do czerwca to okres w którym najwięcej i najchętniej w całym roku zakupujemy samochody. Ze względu na duże zainteresowanie oraz liczne pytania na temat pożyczki na zakup auta, w poniższym artykule odpowiem na najczęściej przez Was zadawane.
Jeśli macie dodatkowe pytania lub po prostu chcecie dowiedzieć się, jak będzie wygładał proces, oferta,jakie są możliowści w waszej konkretnej sprawie, to zapraszam Was do kontaktu indywidulnego.

1. Czy jeśli widnieję lub nie mam historii w bazach BIK, BIG, KRD, to dostanę pożyczkę na zakup samochodu?

Tak. Pożyczka samochodowa jest również przeznaczona dla osób z negatywnym wpisem lub brakiem historii w bazach BIK, BIG, KRD. Jest to możliwe dzięki weryfikacji przedmiotu finansowania. Firma pożyczkowa dokładnie sprawdza auto które chemy kupić, dokonuje jego wyceny i podejmuje decyzje w opaciu o konkretny samochód. W przypadku pozytywnie zweryfikowanego auta, bazy danych o naszej historii kredytowej nie stanowią podstawy do odrzucenia wniosku.

2. Czy potrzebne jest zaświadczenie o zarobkach lub inne dokumenty potwierdzające dochód?

W przypadku auto-pożyczki zaświadczenia, umowy o pracę oraz inne dokumnety finansowe nie są wymagane. Pożyczka jest udzielana nawet dla osób bez tradycyjnie liczonej zdolności kredytowej**, również dla osób pracujących za granicą, w oparciu o umowę zlecenie, umowę o dzieło lub prowadzących działalność gospodarczą.

3. Kto jest właścielem zakupionego za pomocą pożyczki samochodu?

Właścielem jest osoba, która kupuje samochód**. W przypadku przedsiębiorców daje to możliwość amortyzacji samochodu, czyli zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu. Dodaktowo przedsiebiorcy mogą zaliczyć w koszty działalności cały koszt finasowania.

4. Jakie są procedury wzięcia kredytu na auto?

Pożyczka na zakup auta jest pożyczką celową co oznacza, że można nią sfinasować tylko zakup samochodu. Poniżej cały proces krok po kroku.
Krok piewszy:
Trzeba wybrać konkretny samochód o warości między 6 000 a 100 000 zł nie starszy niż rok produkcji 2006 r. Wybór auta jest dowolny. Może to być komis, ale również auto z ogłoszenia, od sąsiada lub bezpośrednio sprowadzone z zagranicy przygotowane do rejestracji w Polsce.
Krok drugi:
Na podstawie skanu, lub zdjęcia dowodu rejestracyjnego zawierającego numer VIN oraz numer rejestacji, przygotowywana jest indywidalna decyzja pożyczkowa zawierająca maksymalną możliwą kwotę dla zakupu auta oraz wszystkie koszty zwiazane z udzieleniem.
Krok trzeci:
Po przedstawieniu wszystkich warunków oraz kosztów zostaje sporządzona umowa pożyczki. Umowę podpisuje się w oddziałach na terenie całej Polski. Po podpisaniu pożyczki oraz ustawieniu zabezpieczeń, pożyczka zostaje przelana na konto sprzedającego.

5. Na jaki okres maksymalny jest udzielana pożyczka?

Pożyczka jest udzielana na okres 12, 24, 36 oraz 48 miesięcy, czyli nawet na 4 lata.

6. Jak wygląda wycena auta?

Auto wyceniane jest na podsawie danych Eurotax, kluczowy dla wyceny jest rok produkcji, przebieg oraz wersja wyposażenia. Dodatkowo dla aut o wartości powyźej 25 000 zł jest przeprowadzana wycena firmy Dekra. Przy potwierdzeniu ceny oraz otrzymania pożyczki, koszt wyceny pokrywa pożyczkodawca.

7. Jakie są zabezpieczenia spłaty pożyczki?

Jedynym zabezpieczeniem spłaty jest informacja w dowodzie rejestracyjnym (w polu adnotacje urzędowe) o współwłasności firmy pożyczkowej wpisana w dowodzie rejestracyjnym. Firma nie wymaga poręczycieli ani zabepieczenia w postaci hipoteki.

7. Czy jest wymagany wkład własny?

Tak, ze względu na to, że warunki zakupu opierają się praktycznie na weryfikacji danego samochodu, oraz zabezpieczenie jest tylko w postaci adnotacji w dowodzie rejestracyjnym o współwłasności, wkład własny jest wymagany.

8. Co muszę zrobić aby rozpocząć proces, złożyć wniosek, otrzymać indywidalną decyzję lub po prostu zadac dodatkowe pytania?

W najszybszy oraz najprostrzy sposób za pomocą kontaktu telefonicznego. W tym celu proszę o kontakt telefoniczy lub milowy. Nie ważne jest miejsce zamieskzania dlatego pomoagam w finasowaniu zakupu samochodów na terenie całej Polski. Jako Niezalezny ekseprt Finansowy dokładnie oraz szczegółowo przedstawiam szczegóły rozwiąznia, rekomenduje najlepsze oferty oraz pomagam na każdym etapie wniosku aż do odbioru samochodu.